Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla A101'in koç, dana gibi büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları merak edilmeye başlandı. İşte detaylar

A101 dana, koç kurbanlık fiyatları A101 kurbanlık 2020 fiyatları
6.07.2020 20:15:37

Kurban Bayramı'nda  kurban kesmek isteyenler marketlere gelen kurban fırsatlarını araştırmaya başladı. Merak edilen bu marketlerden birisi de A101. Peki A101 Kurbanlık 2020  fiyatları (Büyükbaş, küçükbaş) ne kadar? İşte tüm detaylar ve daha fazlası

A 101 KURBANLIK 2020 FİYATLARI

Kurbanlık büyükbaş 1/7 Hisse En Az 20 Kg: 1,495,00 TL

Açıklama:

Büyükbaş kurbanlık hisse kemiksiz ve minimum 20 kilogramdır.

Büyükbaş hisse 1/7 oranındadır.

Bağırsak, deri, kelle, paça, işkembe, kemik kurban sahibi adına Türk Hava Kurumuna bağışlanacaktır. İlgili bağış makbuzları kutuların içerisinde kurban sahibine ulaştırılacaktır. Kurbanlık danaların yürek, ciğer ve böbrekleri her koliye 1/7 oranında konulacaktır.

Kurbanlık Karaman koç en az 16 kg 1,295,00 TL'den satışa sunulacak.

Açıklama:

Kurbanlık koçlar, minimum 16 kilogramdır.

4 temel parçaya bölünerek tam ve kemikli şekilde özel poşetli koliye konulacaktır.

Bağırsak, deri, kelle, paça, işkembe kurban sahibi adına Türk Hava Kurumuna bağışlanacaktır. İlgili bağış makbuzları kutuların içerisinde kurban sahibine ulaştırılacaktır. Kurbanlık koçların yürek, ciğer, böbrek, dalak ve kuyruk yağlarının tamamı her koliye konulacaktır."

A101 KURBANLIK SİPARİŞİ NASIL VERİLMEKTEDİR?

Sepete ekleye basınca açılan ekranda alıcı bilgisini giriniz.

Kurban vekalet bilgisi girerek kimin adına vekalet vereceğinizi belirtiniz.

Kurban siparişinizi teslim almak istediğiniz mağazayı seçebilirsiniz.

Ödemenizi debit ve kredi kartıyla tek çekim ya da İş Bankası Maximum, Yapı Kredi World, Garanti Bonus kredi kartlarıyla 9 taksit ve vade farksız 4 taksitli olarak yapabilirsiniz. Siparişinizle ilgili bilgilendirme maili gönderilecektir.

Kurbanınızı, kesim yoğunluğuna bağlı olarak mağazaya ulaşma durumuna göre Kurban Bayramı' nın 3. veya 4. gününden itibaren seçtiğiniz mağazadan alabilirsiniz.

Online site üzerinden, İslami kurallara uygun olarak, kurban siparişinizi 5 adımda kolayca tamamlayabilirsiniz. Sepetinizde kurban ve kurban dışı ürünler aynı anda bulunamaz.

KİMLER KURBAN KESMEKLE YÜKÜMLÜDÜR?

Kurban kesmek, akıl sağlığı yerinde, büluğa ermiş (ergen olmuş), dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip ve mukim olan her müslümanın yerine getireceği malî bir ibadettir (Merğînânî, el-Hidâye, VII, 148). Temel ihtiyaçlarından ve borcundan başka 80.18 gr altın veya değerinde para ya da eşyaya sahip olan kimselerin kurban kesmesi gerekir (Mevsılî, el-İhtiyâr, IV, 252-256; İbn Âbidîn, Reddü'l-muhtâr, IX, 452-453). Ayrıca kurban mükellefiyeti için aranan nisabın üzerinden, zekâtın aksine bir yıl geçmesi şart değildir.

.


A101 dana, koç kurbanlık fiyatları A101 kurbanlık 2020 fiyatları


Yorumlar
Yorum yap