Bu sene çocuğu anaokula, ilkokula, ortaokula gidecek olanlar Çocuğum hangi okula gidecek MEB 2020? Çocuğum hangi okula düşüyor? sorularını araştırıyor. İşte detaylar

çocuğum hangi okula gidecek 2020 çocuğum hangi ortaokula gidecek 2020 çocuğum hangi okula düşüyor
7.07.2020 16:45:20

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre, okulların 31 Ağustos 2020'de açılacağı belirtilmişti. Bu tarihin takınlaşmasıyla internette merakla "Çocuğum hangi okula gidecek MEB 2020? Çocuğum  hangi okula düşüyor?" sorularını araştırmaya başladı. İşte detaylar

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK 2020 MEB?

Çocuğunuzun hangi okula kayıtlı olduğunu, aşağıdaki linke tıkladıktan sonra TC Kimlik Numarasını ve doğum tarihini girerek görüntüleyebilirsiniz. İlkokula başlama yaşı hakkında detayları merak eden vatandaşlar, "2020-2021 Öğretim Yılı Okul Öncesi - İlkokul - Ortaokul e-Kayıt Sonuçları" ekranını kullanabilecek.

ÇOCUĞUNUZUN HANGİ OKULA GİDECEĞİNİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

OKULA BAŞLAMA YAŞI NASIL ÖĞRENİLİR?

Çocuğunuzun okula başlama yaşını sorgulamak için MEB’in “https://e-okul.meb.gov.tr/yasHesap.aspx” adresini kullanabilirsiniz.

OKULA BAŞLAMA YAŞI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

İLKOKUL KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

İkokul 1'inci ve 5'inci sınıflara aday kayıtların yapılması ve okul öncesi eğitim kurumları için kayıtların başlama tarihi belli değil.

LİSE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Lise kayıtları LGS sonuçlarının ardından yapılacak tercih döneminden sonra başlayacak. LGS sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.


çocuğum hangi okula gidecek 2020 çocuğum hangi ortaokula gidecek 2020 çocuğum hangi okula düşüyor


Yorumlar
Yorum yap