Instagram dondurma nasıl yapılır telefondan Türkçe? Dondurma linki nedir? soruları hesabını bir süre askıya almak isteyenlerce araştırılmaya başlandı. İşte detaylar

ınstagram ınstagram dondurma linki cep telefonundan ınstagram dondurma
11.07.2020 19:37:47

Sosyal meyda mecralarından Instagram hesabını bir süre kullanmayacak olan kişiler internette Instagram dondurma nasıl yapılır telefondan Türkçe? Dondurma linki nedir?sorularını araştırmaya başladı. İşte detaylar ve daha fazlası

TELEFONDAN INSTAGRAM DONDURMA NASIL YAPILIR TÜRKÇE?

Öncelikle bu işlem için şifrenizi bilmeniz gerekiyor; siz uygulamaya web üzerinden girmiş olsanız bile dondurma işlemi için bir kez daha size şifre sorulacak.

INSTAGRAM DONDURMA TÜRKÇE LİNK | TIKLAYIN

Yukarıdaki Instagram dondurma Türkçe Link'e tıklayarak hesabınızı kolayca dondurabilirsiniz. Bu linkle tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda ise;

Hesabını Geçici Olarak Kapat

Merhaba xxx,

Hesabını silmek yerine kapatabilirsin. Bu, sen tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek hesabının gizli olacağı anlamına gelir.

Hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin.

Hesabınızı neden kapattığınız sorusunu yanıtladıktan sonra şifrenizi giriyor ve Instagram dondurma işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Hepsi bu! 

Instagram dondurma nasıl yapılır telefondan Türkçe? İşte hesap dondurma linki

Bu arada dondurma işlemi için düğmeye bastığınız anda yeniden hesabınızı etkinleştirene kadar daha önce yazdığınız yorumlar ve beğenmeleriniz de gizlenecek; kimse göremeyecek. Yani tam anlamıyla Instagram'dan 'silinecek'siniz.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra hemen açabilirsiniz; ancak tekrar dondurma işlemini yapabilmek için 1 hafta beklemeniz şart. Instagram, bu 1 hafta şartını kullanıcıların bu işlemi gelişigüzel kullanmaması için uyguluyor. 

Ve tekrar hatırlatmak isteriz ki Instagram hesabını dondurma ile Instagram hesabını kapatma işlemleri birbirinden farklı eylemlerdir. Kapatma işleminin dönüşü yoktur, hesap her yerden tamamen silinir. Dondurma işlemi ise adı üzerinde geçici bir durumdur, buz çözülünce hesap tekrar aktif olur. Ancak Instagram dondurma işlemini yaptığınızda hesabınızı kapatmış gibi olursunuz; kimse aramalarda hesabınıza ulaşamaz, adınızı göremez. Bu nedenle sonradan pişmanlık duymamak adına Instagram hesabı kapatmak yerine Instagram dondurma işlemini tercih etmenizi öneriyoruz. Ancak; 1 hafta kuralını da aklınızdan çıkarmayın. 

INSTAGRAM HESABI NASIL SİLİNİR?

Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alsa da kimi zaman hesap silme işlemleri de önem kazanıyor. Sosyal medya hayatımızın önemli bir parçası haline gelmişken bazen sanal dünyadan kendimizi tamamen koparmak istiyoruz. 

Aşağıdaki linke tıklayın.
Açılan pencerede kullanıcı ve şifrenizi yazın
“Hesabını Neden Siliyorsun?” Sorusuna uygun bir seçeneğe tıklayın.
Ardından “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” kısmına şifreni yazdıktan sonra “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” seçeceğini tıklayın
Gelen uyarıya “tamam” deyin.
Böylece hesabınız kalıcı olarak silinir.

Not: Eğer oturumunuz açık değilse, önce oturumunuzu açın. Daha sonra tekrar aşağıdaki bağlantıya gidin. Üçüncü adımda “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” bölümünün yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Bu bölümde önce şifrenizi boş kutucuğa girmeniz, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona tıklamanız gerekiyor.

INSTAGRAM HESABI SİLME LİNKİ


ınstagram ınstagram dondurma linki cep telefonundan ınstagram dondurma


Yorumlar
Yorum yap