Müge Boz'un basketbolcu eşi Caner Erdeniz'in 3 yıl önce taciz ettiği kadının şu sıralar Ozan Güven' tarafından darp edildiği söylenen Deniz Bulutsuz olduğu ortaya çıktı

caner erdeniz deniz bulutsuz caner erdeniz taciz davası
4.07.2020 11:34:18

Ünlü oyuncu Ozan Güven'in sevgilisi Deniz Bulutsuz'u darp ettiği iddiası ve Bulutsuz'un vücudundaki şiddet izlerinin fotoğrafları gündeme bomba gibi düşmüştü. Bunun ardından geçtiğimiz yıllarda Deniz Bulutsuz ve Müge Boz'un basketbolcu eşi Caner Erdeniz arasında geçen taciz davası tekrar gündem oldu ve merake dilmeye başlandı

CANER ERDENİZ'İN DENİZ BULUTSUZ'U TACİZ ETTİ DAVASI

Caner Erdeniz'in 3 yıl önce Deniz Bulutsuz adında kadını taciz ettiği ortaya çıktı. Deniz Bulutsuz  isimli kadına yönelik "Cinsel taciz" suçundan 5 bin 400 lira para cezasına çarptırılan basketbolcu Caner Erdeniz, kararın istinaf mahkemesinde bozulmasının ardından yeniden yargılandı. Sanık Caner Erdeniz yeniden yapılan yargılamada "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanık Erdeniz hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya basketbolcu sanık Caner Erdeniz ve müşteki kadın Deniz Bulutsuz katılmadı. Tarafları avukatları temsil ederken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Hatice Boz duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada müşteki Deniz Bulutsuz'un avukatı, "Sanığın eyleminde dokunma şartının gerçekleşmiş olması nedeniyle cezalandırılması gerekmektedir. Burada da tartışılması gereken eylemin ani ve tek hareketle olup olmadığı, sarkıntılık düzeyinde kalıp kalmadığı hususudur. Sanığın olay tarihinde müştekiye sarılması, birden fazla kez dokunması ve öpmesi birlikte dikkate alındığında sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Hatice Boz ise bir önceki yargılamada hükmün "Cinsel taciz" suçundan
kurulmadığını belirterek sanığın eyleminde devamlılık unsurunun bulunmasına dikkat çekti. Avukat Boz sanığın 'sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı' suçundan cezalandırılmasını talep etti.

 Müge Boz'un eşi Caner Erdeniz'in taciz ettiği kadın Deniz Bulutsuz

MÜGE BOZ EŞİNİ SAVUNMUŞ VE TEPKİ TOPLAMIŞTI

Konuyla ilgili Erdeniz'in oyuncu eşi Müge Boz bir video çekti ve açıklama yaptı. "Sadece tamamen yanlış anlaşılmadan kaynaklı bir dava olduğunu bilmenizi istiyoruz" diyen Müge Boz'un açıklaması şu şekilde: "Caner’le olan ilişkimizi en başından beri tüm samimiyetiyle sizlerle buradan paylaştım. O nedenle çok sevdiğim eşim hakkında medyada yer alan yargı kararı haberleriyle ilgili açıklamamızı da buradan yapmaya karar verdik. 4 sene öncesinde tamamen yanlış anlaşılmadan ötürü açılan bu davada yaşanan olayları dava tutanaklarındaki şekliyle Caner sizlere anlattı. Avukatımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda ben de elimden geldiğince karar sürecinde yaşananları anlattım. Bu olay benim ailemde yaşanan bir olay olduğu için, benim aile kavramımda ne olursa olsun her koşulda aileme destek olmak vardır. Bu sebeple, geçmişte yaşanmış bir olay olsa da Caner’in yanındayım."

 Müge Boz'un eşi Caner Erdeniz'in taciz ettiği kadın Deniz Bulutsuz

Caner Erdeniz ise açıklamasında "Bir kız arkadaşımı gördüğümü sandım yanına gittim omzuna dokundum ve o olmadığını gördüm geri dönüp gittim. 2 hafta sonra karakoldan aradılar ve şok oldum" dedi.Müge Boz eşinin bu açıklamasının üzerine ise şunları söyledi: "Mahkemeler omuza dokunmayı; vücut dokunulmazlığının ihlali olarak değerlendirmiş." Boz'un bu açıklaması bazı kadınları ise kızdırdı. Türkiye'de kadına şiddet ve istismarın gündemde olduğu bu zamanlarda kadını suçlayan bu bakış açısına eleştiri yağdı. 

OZAN GÜVEN'İN SEVGİLİSİ DENİZ BULUTSUZ'U DAP ETTİĞİ İDDİASI

Kendisinden 17 yaş büyük olan oyuncu Ozan Güven ile aşk yaşayan Deniz Bulutsuz, sevgilisi tarafından şiddet gördüğü gerekçesiyle darp raporu alarak şikayetçi olmuştu.

 Müge Boz'un eşi Caner Erdeniz'in taciz ettiği kadın Deniz Bulutsuz

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre; Bulutsuz yaptığı açıklamada, bir saatten fazla ağır fiziksel şiddete maruz kaldığını, şiddet gördüğü sırada evden çıkmasına izin vermeyerek canına kastettiğini fiziksel ve duygusal şiddet yaşadığını belirterek Ozan Güven'in cezalandırılmasını isterken Aile Mahkemesi'ne başvurarak korunma talep etmiş, Aile Mahkemesi, 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun kapsamında Deniz Bulutsuz'un talebini kabul etmişti.Ozan Güven'in genç kadına yönelik, şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunulmamasına karar veren mahkeme, 2 ay süreyle kararın uygulanmasına hükmedip, kararın ihlal edilmesi durumunda Güven'in tazyik hapsine çarptırılmasına karar vermişti.

 Müge Boz'un eşi Caner Erdeniz'in taciz ettiği kadın Deniz Bulutsuz

Tüm bu gelişmeler üzerine Ozan Güven'den bir atak geldi. Güven, çok fazla tehdit ve hakaret içerikli mesajlar aldığını ileri sürürek savcılığa başvurdu. Güven dosyaya gizlilik kararı verilmesi talebinde bulundu. Talebi değerlendiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dosyaya gizlilik kararı koydu.


caner erdeniz deniz bulutsuz caner erdeniz taciz davası


Yorumlar
Yorum yap