Özlem Tunca kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Özlem Tunca Esirgenç'in eşi kim? soruları Dünyayı Geziyorum programıyla birlikte merak edilmeye başlandı. İşte cevapları

özlem tunca özlem tunca esirgenç kimdir kaç yaşında
19.04.2020 15:12:56

Kanal 7'nin sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum'un sunucusu Özlem Tunca internette merakla araştırılmaya başlandı. Biz de internette merakla araştırılan Özlem Tunca kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Özlem Tunca Esirgenç'in eşi kim? sorularının cevaplarını hazırladık. İşte detayları.

ÖZLEM TUNCA KİMDİR?

Özlem Tunca 23 Ocak 1985 tarihinde İzmir'de doğdu. İlkokula Ankara’da Çankaya İlköğretim okulu’nda başladı. Ortaokulu Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde bitirdi. Ardından, babası Tümgeneral Melih Tunca'nın görevi nedeniyle yurt dışına, Belçika’ya taşındılar. Liseye Shape International American High School (SAHS)’da başladı. 2 yıl burda kaldıktan sonra, eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı ve bu okuldan mezun oldu.

Başarılı bir öğrenci olan Özlem Tunca, üniversite hayatına Kıbrıs’ta devam etti. Girne American Üniversitesi  Basın-Yayın & RTS bölümünden dereceyle mezun olan Tunca, Kıbrıs’ta ve Türkiye’de birçok televizyon kanalında sunuculuk yaptı. Şuanda Yasin Esirgenç ile beraber, kendinelerine ait yapım şirkentinde (Mert Film) yapımcılık yaptığı gibi sunuculuk görevini de devam ettiriyor.

Sunuculuğunu üstlenmiş olduğu ‘’Türkiye Özlemi’’ isimli kültür-sanat ve gezi programı birçok makamdan takdire layık görüldüğü gibi, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da takdire layık görülmüştür.

Özlem Tunca kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Özlem Tunca Esirgenç'in eşi kim?

ÖZLEM TUNCA PROGRAMLAI NELERDİR?

Dünyayı Geziyorum - Kanal 7
Dünyayı Geziyorum - Kanaltürk
Türkiye Özlemi III - Cine5
İstanbul Özlemi - Cine5
Türkiye Özlemi II - Cine5
Özlem'in Mutfağı - Kanal 3
Mehmetçik - TRT 1
Türkiye Özlemi - Fenerbahçe TV
Mehmetçik - Show Tv
Mehmetçik - Kanal 1
Özlem Tunca İle Sıra dışı İşler - Kanal A
Sıra Dışı İşler - Kanal A
Profesyonel Yaşam - Kanal A
Mutfak Keyfi - Kanal A
Akşam Saati - Genç TV / Kıbrıs
Avandgarde(Magazin) - Genç TV /Kıbrıs


Diziler
Cennet Mahallesi- Konuk Oyuncu- Show TV
Gönül Salıncağı- TRT1/ Dr. Elif
Tatlı Bela Fadime- Star TV/Helime


Reklam filmleri
OPET reklam filmi
Aktüel Arkeoloji Dergisi reklam filmi
Truista Travel reklam filmi
Mio Bianco Hotel reklam filmi
Atlantis City reklam filmleri


Ödüller
Çağdaş Evliya Çelebi 2011
Türkiye'nin Seyyahı 2012
Tümsiad 2012 En iyi gezi belgesel programı
Malezya Kültür Bakanlığı Colors Of Malaysia Dans Yarışması

ÖZLEM TUNCA'NIN EŞİ KİMDİR?

Yasin Esirgenç Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Dünyayı Geziyorum isimli programda uzun süredir prodüktör ve yönetmen olarak görev yapmaktadır. Hakkında merak edilenler, eğitimi, ailesi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Yasin Esirgenç Hacettepe Üniversitesi Radyo Tv Sinema Bölümü mezunudur. Kariyerine sunucu ve yönetmen olarak devam etmektedir. Uzun süre Dünyayı Geziyorum programı ile çalışmalarını sürdürmüş, günümüzde ise Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Dünyanın Tadı isimli programı sunmaktadır. Dünyanın lezzetlerini Türk ekran severler ile buluşturmaktadır.

Özlem Tunca kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Özlem Tunca Esirgenç'in eşi kim?

2013 yılında Dominik’te plajda unutulmaz bir düğünün ardından Özlem Tunca ile evlenmiştir. Gezginlerin düğünü gezerek olurmuş deselerde Türkiye’ye döndükten sonra eş, dost ve akrabalar için de Ankara’da büyük bir düğün organize etmişlerdir.

Bu evliliğinden 2014 doğumlu Yakupcan Melih Tunca isminde bir oğlu vardır. Eşi Özlem Tunca Program döneminde evladını dünyaya getirmiş, oğlu henüz 40 günlük iken birlikte dünyayı gezmeye devam etmiş ve programı sunmuştur.

Maalesef henüz doğum yeri, doğum tarihi, kaç yaşında olduğu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

DÜNYAYI GEZİYORUM PROGRAMI HAKKINDA

Özlem Tunca Esirgenç ile Dünyayı Geziyorum, 12 Ocak 2010 tarihinden beri Özlem Tunca tarafından sunulan bir dış ülkelerde gezi programıdır. Program adından da anlaşılacağı gibi ülkelere giderek oraların ilginç görüntülerini ekrana getirir. 12 Ocak 2010 tarihinde Kanaltürk kanalında başlamıştı. Eylül 2014'te Kanal 7 TV'ye transfer olmuştur. Programın sunucusu Özlem Tunca Esirgenç kucağında çocuğu Yakupcan ile birlikte çıktığı ekran yolculuğu he pazar 15.15'de kanal7'de devam ediyor.


özlem tunca özlem tunca esirgenç kimdir kaç yaşında


Yorumlar
Yorum yap